Značilnosti WordPress optimizacije
WordPress optimizacija spletne strani je poglavitnega pomena za izboljšanje varnosti, hitrosti in vidljivosti vaše strani na spletu v iskalnikih. Dejstvo je, da optimizirana spletna stran ponuja mnogo boljšo izkušnjo uporabnikov, slednje pa vsekakor vodi do višjega števila obiskovalcev, prav tako do višje stopnje konverzije.
Za sam začetek optimizacije WordPress strani na spletu je izjemno pomembno, da najprej opravite dovolj natančno analizo trenutnega stanja. Slednje vključuje merjenje uspešnosti in hitrosti spletne strani, in sicer s pomočjo določenih orodij.
Analiza SEO
Za izboljšanje vidljivosti vaše spletne strani v iskalniku je prav tako ključnega pomena tako imenovana SEO analiza. Tudi v tem primeru so na voljo različna orodja, ki omogočajo učinkovit pregled trenutnih nastavitev SEO in prepoznavajo težave.
Ključnega pomena za učinkovito optimizacijo spletne strani je torej tudi opravljanje redne analize trenutnega stanja in SEO analize. Če ste začetnik in zato niste povsem prepričani, kako se lotiti zadeve, se lahko obrnete na strokovno pomoč.
Izbira kakovostnega gostovanja WordPress spletne strani
WordPress optimizacija spletne strani zahteva izbiro kakovostnega gostovanja za omogočanje hitrosti pa tudi zanesljivosti. Pri izbiri primernega gostovanja boste morali biti pazljivi na kar nekaj dejavnikov. Med drugim boste morali izbrati tistega ponudnika, ki je posebej optimiziran za WordPress spletne strani. Tovrstna gostovanja namreč omogočajo boljšo zmogljivost in podporo.
Izbira pravega gostovanja pa tudi izbira CDN omrežja sta izjemno pomembna koraka za izboljševanje hitrosti in zanesljivosti vaše spletne strani WordPress. Če pri tem torej potrebujete pomoč, se lahko kar preko spleta obrnete na katerega od ponudnikov za tovrstno gostovanje spletnih strani.
Vtičniki kot odličen način za dodajanje funkcionalnosti WordPress spletni strani
Odličen način za dodajanje funkcionalnosti vaši spletni strani WordPress predstavljajo vtičniki. Kljub temu pa lahko njihovo preveliko število negativno vpliva na zmogljivost in hitrost. Posledično je ključnega pomena, da uporabite zgolj tiste vtičnike, ki jih zares potrebujete. Odstraniti pa boste morali tiste, ki jih sploh ne uporabljate.
Obenem boste morali preveriti tudi, ali nekatere funkcionalnosti lahko združite z enim vtičnikom, namesto da bi uporabljali več različnih vtičnikov za iste naloge. Preverite torej že obstoječe vtičnike, združite funkcionalnosti in poskrbite za redne posodobitve. Slednje pomeni, da boste morali poskrbeti, da so vsi vtičniki vedno posodobljeni na najnovejšo različico, ker posodobitve zelo pogosto vključujejo tudi izboljšane varnosti in zmogljivosti.